Полтавцям відтепер не видають паперові лікарняні

08 жовтня 2021 0
В Україні діють лікарняні в електронному форматі. Щоб отримати лист непрацездатності людина має бути офіційно працевлаштована та мати декларацію з сімейним лікарем. Спочатку лікар формує медичний висновок про тимчасову непрацездатність.Лікарняні без підписів та печаток. Відтепер в Україні діють лише електронні лікарняні. Для того, щоб отримати лист непрацездатності людина має бути офіційно оформлена та прийти до свого сімейного лікаря. Той своєю чергою формує висновок.

"У медичному висновку про тимчасову непрацездатність немає інформації як ім’я, по батькові та прізвище. Зазначений певний код пацієнта, категорія, термін непрацездатності, медичний заклад та лікар, який сформував медичний висновок", – сказала медичний директор з експертизи тимчасової непрацездатності 1-ої міської клінічної лікарні Лариса Мисюк.

Раніше, лист непрацездатності був паперовий. Однак цього року таких листів не вистачало. Тому електронний формат має свої переваги, вважають полтавці.

"Я думаю, що це дуже зручно, тим паче у нашому випадку, коли у нас карантинні умови у державі", – розповіла полтавка Алла Нестеренко.

Проте дехто з пацієнтів зіштовхнувся з несправностями системи.

"Електронний отримав нещодавно, він набагато простіше, ніж був раніше. Але спочатку не проходило щось у програмі, що була якась помилка. Потім вона виправилася, і хвилин за 10 вже прийшло повідомлення", – зазначив полтавець Ростислав Федоренко.

Такі лікарняні економлять бюджетні кошти, через відсутність друкованих бланків. Однак дехто ризикує опинитися без виплат за непрацездатність під час хвороби через технічні моменти.

"Збої пов’язані з інтернетом, з неправильним натисканням кнопки. Технічні моменти призведуть до того, що високий відсоток – мінімум 10 відсотків, просто не зможуть отримати компенсації", – розказав президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Електронні лікарняні у Полтаві почали формувати з липня цього року. За цей час лікарі створили понад 20 тисяч медичних висновків.