У Полтаві три райони з проваллями, які потроху йдуть під землю

22 квітня 2021 0
У Полтаві постійно виникають нові провалля, на комплексну заміну колекторів у "Полтававодоканалу" грошей немає. Всього за три місяці у місті утворилося 14 нових провалів, ліквідували з них лише два, бо немає грошей.


Дорожнє покриття у Полтаві постійно просідає, зокрема й провалля на Соборності, яке відремонтували близько місяця тому, але ґрунт тут знову почав просідати. На роботи з міського бюджету спрямували понад 50 тисяч гривень, але дорожній експерт каже, зробили неякісно.

"Навіть відремонтована ділянка після провалля залишилася невідповідно, неакуратно змонтованою назад. Тим самим залишилася основна для того, щоб ця територія була знову нестабільною", – сказав дорожній експерт Антон Фалтінський.

 Роботи тут не завершили, а проблемну ділянку у чотири метри поки що заклали плиткою.

"Ми його засипали піском, але він повинен постояти. Просідання буде. Було прийняте рішення, аби люди тут не перечіпалися закласти його плиткою. Пройде кілька місяців він ще просяде й ми знову розберемо плитку, підсилимо піску", – розповів заступник начальника управління ЖКГ Костянтин Малько.

 Просіло дорожнє покриття й поруч на вулиці Європейській, що також може спричинити нові провали.

"Коли будувався підземний перехід після цього відбувалася усадка ґрунту, просідав асфальт, ви бачите он нахилений паркан. На дорозі, ви ж знаєте, що на 23 вересня загинула жінка, провалилася, а так може машина провалитися", – розповів робітник Сергій.

 Тільки за три місяці поточного року у Полтаві виникло 14 провалів ґрунту, з них ліквідували лише два.

"Потрібно виконувати заміну аварійних колекторів, а це потребує значних коштів, які "Полтававодоканал" не має. Нині провали, які виникають, ліквідовуємо за власні кошти підприємства", – розповіла речниця "Полтававодоканал" Ірина Філоненко.

Найпроблемніші ділянки у Полтаві:Київське Шосе, провулок Космічний та вулиця 23 вересня, де торік загинула жінка. Наразі в Полтаві 82 відсотки колекторів у аварійному стані.