Засудили шахрая, який на Полтавщині міняв справжні гроші на сувеніри

30 березня 2021 0
Тетяна Наказненко
У 2019 році у Гадяцькому районі чоловік, під приводом обміну старих купюр на нові, замінив трьом пенсіонеркам майже 50 000 грн на сувеніри. Гроші він не повернув. Його засудили до ув’язнення.

Три роки позбавлення волі призначив Гадяцький районний суд чоловікові, який, під приводом обміну, замінював справжні гроші на сувеніри. Відповідний вирок опублікували в Єдиному державному реєстрі судових рішень.  

У реєстрі йдеться, що 25 квітня 2019 року близько 15:00 обвинувачений у селі Мала Обухівка Гадяцького району зайшов до домогосподарства. Там під час спілкування з потерпілою, під приводом обміну грошових коштів старого зразка на нові, отримав від пенсіонерки 28 500 грн. На заміну чоловік передав їй предмети, зовні схожі на грошові знаки Національного банку України номіналом 500 гривень з написом "сувенір", та відразу поїхав з місця події.

14 вересня 2019 року близько 16:00 обвинувачений приїхав автомобілем ВАЗ 2106 у село Глибока Долина Гадяцького району. У домогосподарстві, під час спілкування з господаркою, обміняв їй 12 500 грн на сувеніри.

18 вересня 2019 року близько 12:00 у селі Соснівка Гадяцького району, обманюючи, замінив пенсіонерці 7 800 грн сувенірами.

Суд кваліфікував дії чоловіка за ч. 2 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно) Кримінального кодексу України.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні злочинів визнав. Він підтвердив, що 25 квітня 2019 року скупляв речі старого вжитку та антикваріат, а потім перепродував. Перебуваючи в селі Обухівка зайшов до будинку, де була літня жінка та запитав, що є на продаж. Також повідомив, що зараз проводять обмін купюр старого зразка на нові, і купюри по 500 грн поміняв на сувенір. Надалі представлявся працівником банку.

Збитки потерпілим не відшкодував.

Отже, суд призначив чоловікові покарання у вигляді двох років позбавлення волі. Однак, на підставі ч. 4 ст. 70 Кримінального кодексу України, до покарання, призначеного за цим вироком, частково приєднали невідбуту частину покарання за вироком Коропського районного суду Чернігівської області та остаточно засудили його за сукупністю злочинів до трьох років позбавлення волі.

Вирок можна оскаржити до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

фото: Національний банк України