На 17 000 грн оштрафували чоловіка, який за 3500 грн намагався відкупитися від патрульних

25 червня 2021 0
Тетяна Наказненко
У травні у Миргороді патрульні зупинили нетверезого водія, який порушував ПДР. За непритягнення його до відповідальності, чоловік запропонував поліціянтові 3500 грн. Однак, суд за пропозицію неправомірної вигоди оштрафував порушника на 17 000 грн.

17 000 грн штрафу призначили чоловікові, який намагався відкупитися від патрульних. Відповідний вирок виніс Миргородський міськрайонний суд. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

У тексті вироку йдеться, що 1 травня 2021 року близько 10:00 у Миргороді на шляхопроводі на вулиці Гоголя помітили легковик ВАЗ 21011, який мав постійно увімкнутий покажчик повороту праворуч. Під час обгону автомобіля, що рухався попереду ВАЗу, водій не увімкнув покажчик повороту ліворуч, чим порушив правила дорожнього руху. Водія автівки патрульні зупинили поблизу магазину "ТехноСтар".

На вимогу поліціянта пред'явити для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а також поліс (договір) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, чоловік повідомив, що не має цього та надав свідоцтво про реєстрацію автомобіля. Далі поліціянт виявив у водія ознаки алкогольного сп'яніння. Йому запропонували пройти огляд на стан сп’яніння, однак той відмовився, але потім погодився пройти перевірку при свідках.

За результатами проходження огляду встановили, що вміст алкоголю в організмі водія становить 2,98 проміле, що в майже 15 разів перевищує допустиму норму.

Після цього чоловік, аби уникнути відповідальності за скоєне правопорушення, запропонував патрульному 3 500 грн неправомірної вигоди. Чоловіка попередили про кримінальну відповідальність. На місце події викликали правоохоронців для фіксації події та обставин кримінального правопорушення.

Коли прибув слідчий, водій звернувся до нього з письмовою заявою про добровільну видачу 1600 грн, які він хотів надати поліціянтові за уникнення покарання.  

26 травня під час досудового розслідування прокурор та підозрюваний уклали угоду про визнання винуватості. Згідно з нею, останній беззаперечно визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 (Пропозиція чи обіцянка службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду) Кримінального кодексу України.

Вирок можна оскаржити до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з моменту його проголошення.

Нагадаємо, суд виніс вирок чоловікові, який намагався відкупитися від патрульного, щоб уникнути покарання за порубку дерев у заказнику.