До 10 років ув’язнення засудили експоліціянта, який на Полтавщині кинув у жінку гранату

04 серпня 2021 0
Тетяна Наказненко
На Полтавщині колишнього поліціянта, який у жінку кинув гранату, засудили до 10 років ув’язнення та позбавили спеціального звання.

Десять років позбавлення волі призначив Полтавський районний суд колишньому помічнику чергового чергової частини ізолятора тимчасового тримання № 4 Головного управління Національної поліції в Полтавській області, який кинув у жінку гранату.

Згідно з повідомленням пресслужби Полтавської обласної прокуратури, 28 квітня 2019 року ввечері в селищі Опішня експоліціянт, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, від’єднав кільце із чекою від важеля ручної осколкової гранати "Ф-1" і кинув її в бік жінки, яка стояла біля воріт подвір’я сватів, до яких приїхала. У результаті, потерпіла отримала тяжкі тілесні ушкодження, її госпіталізували.

Далі під час обшуків у домоволодінні поліціянта останній добровільно видав правоохоронцям поліетиленовий пакет із 30 набоями калібру 5,45 мм.

За висновками судової вибухотехнічної та судово-балістичної експертиз, граната та патрони належать до категорії бойових припасів.             

Полтавський районний суд визнав чоловіка винним у закінченому замаху на умисне вбивство, вчиненому способом, небезпечним для життя багатьох осіб, із хуліганських мотивів, не доведеного до кінця з причин, що не залежали від його волі, а також у придбанні, зберіганні та носінні бойових припасів без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 15, п. п. 5, 7 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України).

Також, відповідно до ст. 54 Кримінального кодексу України, підсудного позбавили спеціального звання – сержанта поліції, йдеться у повідомленні.