Після дощу полтавські дороги перетворилися на суцільну ковзанку

14 грудня 2020 0
Через негоду на вулицях міста утворилася ожеледиця. У травматологічному пункті – черги. За ніч на вулиці міста комунальники висипали 210 кубометрів піщано-сольової суміші та 195 кубометрів солі.

Ранком тротуари на вулицях міста перетворились на ковзанку. Полтавці пересувалися невеличкими кроками або ж ходили на проїжджій частині. Через невпинний рух автівок, там не так слизько.

– Прикольно. Можна покататися, – сказав полтавець Єремія Юртаєв.
– Як ви оцінюєте роботу комунальників сьогодні? – запитали.
– Бачив, що працюють та стараються. Роблять все, що можуть.
– Нормально все. Зима все ж таки, – сказав полтавець Богдан Доценко.
– Чи бачили ви, щоб люди падали? – запитали.
– Ні, проте ковзаються, – відповів чоловік.

"Місто взагалі не посипане. Ніде нічого зовсім", – розповів полтавець Павло.

"Слизько. Їздити треба обережно. Центральні вулиці посипані, а десь в стороні – то ні. На вулиці Баяна таке враження, ніби там з минулого року ніхто нічого не робив", – розповів водій Яків.
Через негоду збільшився попит на таксі, адже до зупинок громадського транспорту складно дістатися. Разом з попитом, зросла й вартість поїздки.

"Внаслідок погодних умов був високий попит. Потрібно завжди перевіряти чи є надбавка до вартості. І прибирати її, якщо вона вам не потрібна", – розповіла диспетчерка таксі Олександра.
– Наш тариф є динамічним. Коли збільшується попит на таксі, тоді він і збільшується, – розповіла диспетчерка таксі Анастасія.
– На скільки сьогодні була підвищена вартість? – запитали.
– На 10-15 гривень, – відповіла дівчина.

Ситуація за містом була більш напруженою. Через ожеледицю довелося скасувати деякі рейси, наприклад у Гадяч та Лохвицю. Деякі автобуси виїжджали, проте повертались назад.
"Починаючи з четвертої години ранку було скасовано 80 відсотків транспорту, який від нас курсує", – розповіла начальниця автовокалу Ксенія Левенко.

А от в міському травматологічному пункті черги. Деякі люди чекають на лікаря вже кілька годин. Першочергово приймають осіб, яких привезла швидка медична допомога.
"Щоденно травмується 45-50 осіб, а сьогодні кількість росла на 20-25 осіб. Загалом, переломи кінцівок: променевої кістки верхньої кінцівки в типовому місці. кісточки нижніх кінцівок. Черепно-мозкових травм багато дуже. Всі падають, вдаряються головою", – розповів завідувач міським травматологічним пунктом Вʼячеслав Соколка.

– Підковзнуся – вивих плеча, – розповів травмований Олександр Котляров.
– Чи швидко вам надали медичну допомогу? – запитали.
– Дуже швидко. Швидка приїхала за девʼять хвилин.
– Ви травмувалися сьогодні? – запитали.
– Трішки. Руку та голову забив. Вже два рази займав чергу, тут незрозуміло хто за ким йде – відповів травмований Володимир.
– Ви сильно забились сьогодні? – запитали.
– Не дуже й сильно, але руку підняти не може. То вирішити перестрахуватися, раптом що. Але черга тут така, що нервів не вистачає. Вже години дві чекаємо, навіть в кабінет ще не потрапили, – розповіла онука травмованої Тетяна Ковбасенко.

За ніч на вулиці міста висипали 210 кубометрів піщано-сольової суміші та 195 кубометрів солі. Лише три одиниці техніки прибирали тротуари міста. Ситуація в віддалених районах міста лише зараз почала покращуватись, проте не через роботу комунальників, а через потепління.
"Станом на ранок, працює 15 одиниць техніки та 470 двірників підрядних організацій та комунальних служб міста. Працюють солетруси – комбіновані дорожні машини, які розсипають піщано-сольову суміш та сіль", – сказав начальник відділу оперативного реагування Сергій Зубань.

За словами синоптиків, ожеледиця буде зберігатись до середи. Потім же стане холодніше, й дорога буде вкрита льодом в місцях, де комунальники її не посиплють. У разі погіршення погодних умов, комунальники готові виводити важку техніку на вулиці міста.

Анастасія Абаніна, Станіслав Авдєєв, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення