Оштрафували водія кільцевого автобуса, який у Полтаві біля зупинки наїхав на пенсіонерку

29 січня 2021 0
Тетяна Наказненко
Навесні 2018 року у Полтаві автобус за маршрутом "Кільцевий" наїхав на 75-річну жінку. Вона біля зупинки намагалася зайти до транспортного засобу, але водій раптово почав рух. Суд оштрафував чоловіка на 8500 грн.

8500 грн штрафу без позбавлення права керування транспортним засобом призначив Київський районний суд Полтави водієві кільцевого автобуса, який наїхав на 75-річну жінку. Відповідний вирок опублікували в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У тексті вироку йдеться, що 21 квітня 2018 року близько 9:00 вулицею Ковпака у напрямку вулиці Маршала Бірюзова у Полтаві рухався автобус "MAN NL 263 F" за маршрутом "Кільцевий". Біля зупинки громадського транспорту "Промбаза" водій зробив зупинку в середній смузі руху транспортних засобів та відкрив всі двері для посадки та висадки пасажирів. У цей час до автобуса підійшла потерпіла, жителька Полтави, та розпочала посадку. Водій, не переконавшись у тому, що це буде безпечним для інших учасників руху, що всі пасажири зайшли до салону автобусу та в тому, що всі двері автобусу зачинені, розпочав рух та вчинив наїзд на жінку.

Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди, згідно з висновком судово-медичної експертизи потерпіла зазнала закритих внутрішньосуглобових переломів пальців лівої стопи, рваних ран мілких тканин лівої стопи, які кваліфікуються як ушкодження середнього ступеня тяжкості. Крім того, вона отримала закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку та гематоми мілких тканин задньої поверхні лівого стегна, які кваліфікуються як легкі тілесні ушкодження.

У судовому засіданні водій свою вину визнав повністю. У вчиненому щиро розкаюється, шкодує про вчинене, просить вибачення у потерпілої, просить суворо не карати та не позбавляти права керування.

Потерпіла в суді пояснила, що прохає, щоб їй відшкодували матеріальну та моральну шкоду, а саме ті кошти, що вона витратила на лікування. Додала, що обвинувачений після ДТП передав їй 5000 грн на лікування та декілька разів возив її до лікарні.

Суд кваліфікував дії водія за ч. 1 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.

ТОВ "Євробус Полтава" надало службову характеристику про те, що обвинувачений працює водієм автобуса, за час роботи на підприємстві показав себе з позитивного боку, свої обовʼязки виконував сумлінно, завдання по перевезенню пасажирів виконує якісно і вчасно. Спокійний, урівноважений, уважний, дисциплінований, користується авторитетом у колективі, йдеться у вироку.

Із водія на користь держави в особі Бюджетно-фінансового управління виконавчого комітету Полтавської міської ради мають стягнути 5 653 грн вартості витрат на стаціонарне лікування потерпілої.

Крім цього, обвинувачений на користь потерпілої має сплатити шкоду в розмірі 80 000 грн.

Приватне Акціонерне Товариство «Українська Страхова Компанія "Княжа Вієнна Іншуранс Груп" на користь потерпілої має виплатити витрати на лікування в сумі 15 854 грн та моральну шкоду в сумі 792 грн.

Вирок можна оскаржити до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з моменту його проголошення.

фото: пресслужба ГУ НП у Полтавській області