Оштрафували студента, який у Полтаві викрав автівку з дітьми

21 січня 2021 684 0
Тетяна Наказненко
Улітку 2020 року у Полтаві 21-річний студент викрав автомобіль. У легковику перебували діти, яких обвинувачений виявив вже під час руху. Чоловіка оштрафували на понад 20 тис. грн.

20 тис. 400 грн штрафу призначив Київський райсуд Полтави 21-річному жителю Судану, студенту одного із полтавських закладів вищої освіти, який в обласному центрі викрав легковий автомобіль, у якому перебували діти. Відповідний вирок опублікували в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У тексті вироку йдеться, що 24 серпня 2020 року близько 13:15 обвинувачений, перебуваючи поблизу будинку № 65 на вулиці Соборності в Полтаві, незаконно заволодів автомобілем "Opel Zafira-А".

Згідно з текстом вироку, у судовому засіданні обвинувачений свою вину у незаконному викраденні автомобіля визнав повністю, підтвердив всі фактичні обставини справи. Він повідомив, що помітив автомобіль, який був не зачинений та в замку запалення перебували ключі. Він, з незрозумілих для нього причин, сів в автомобіль та поїхав на ньому містом. Однак, почувши ззаду голоси дітей, 2012 та 2019 років народження, чоловік розгубився та почав розвертатися назад, при цьому скоїв дорожньо-транспортну пригоду, в`їхавши в огорожу. У вчиненому обвинувачений щиро розкаявся, злочин вчинив вперше, просив суд суворо не карати, матеріальну шкоду потерпілим відшкодував повністю. 

Своїми умисними діями чоловік заподіяв потерпілим, громадянам Республіки Молдова, 4 918 грн майнової шкоди та 5 557 грн матеріальних збитків на відновлювальний ремонт автомобіля.

Потерпілих допитали в ході досудового розслідування. Вони пояснили, що на суворій мірі покарання для обвинуваченого не наполягають, претензій до нього не мають.

Таким чином суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України.

Також з обвинуваченого мають стягнути на користь держави 1 634 грн судових витрат за залучення експерта.

Вирок можна оскаржити до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з моменту його проголошення.

фото: пресслужба ГУ НП у Полтавській області