Аби компенсувати затрати на перевезення, вартість проїзду у тролейбусах потрібно збільшити вдвічі

28 січня 2021 96 0
У Полтаві один з найнижчих тарифів на перевезення в громадському транспорті. Проте наразі його необхідно збільшити вдвічі, аби компенсувати затрати на перевезення.

У Полтаві вартість проїзду у тролейбусі становить три гривні. Проте наразі аби "відбити" затрати на перевезення, її потрібно підняти вдвічі, виходячи з розрахунків КП "Полтаваелектроавтотранс".

"Собівартість перевезення у тролейбусах, яка була розрахована за девʼять місяців минулого року склала шість гривень 68 копійок. Це за одного пасажира. При цих розрахунках не були навіть враховані амортизаційні витрати", – розповів керівник КП "Полтаваелектроавтотранс" Євген Зайцев.

Саму ж вартість встановлює міська влада, беручи до уваги розрахунки підприємства. Наразі невідомо, коли буде перегляд чинних тарифів на перевезення.

"Виконавчий комітет затверджує розмір вартості перевезення. Аби ви розуміли, наразі або ми підіймаємо тариф або спрямовуємо фінансову допомогу з міського бюджету на перевезення людей", – розкажи начальник управління житлово-комунального господарства Сергій Сінельнік. 

Ось цей тролейбус їздить на Південний вокзал.

"Добре, що хоч їдуть. З нашим статками, то не дуже добре. Адже нічого не змінюється, а ціни ростуть", – сказав пасажир Володимир Забережний.

"Цей тролейбус виглядає не дуже охайно. Полтава отримала нові тролейбуси, але я жодного разу на них не їздила. Для Полтави це, мабуть, буде дорогувато, адже в нас зарплати невеликі", – прокоментувала пасажирка Світлана Лоза. 

Цей тролейбус новіший. Їздить тим же маршрутом.

"Та ну в принципі нормально. Вартість у три гривні є цілком обґрунтованою", – розказав пасажир Сергій.

За інформацією КП "Полтаваелектроавтотранс", щороку у Полтаві громадським комунальним транспортом користуються 30 мільйонів разів. З них 20 мільйонів разів їздять пільговики, які не сплачують за проїзд. 

Собівартість перевезень зросла через здорожчання тарифу на електроенергію та збільшення розміру зарплатні працівників. Також через карантинні обмеження пасажирообіг впав на третину.

Анастасія Абаніна, Ярослав Журавльов, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення