У селі Судіївка понад десять років люди їздять багнюкою замість дороги

20 вересня 2021 0
У Судіївці місцеві жителі нарікають на дорогу у жахливому стані. Її не ремонтують вже понад 10 років. У сільській раді говорять, що про проблему знають, тому почали укладати ділянку щебенем. Однак наразі це не допомагає.
У селі Судіївка місцеві жителі скаржаться на жахливу дорогу, яку не роблять вже понад 10 років. Після дощів земля розмивається і проїхати у місцевість неможливо.

"Немає дороги. Я не знаю, у якому році ми живемо, що так не любити нас і наше село. А якщо хворієш, то з жахом думаєш, що треба лізти вгору, а сюди машина ж не проїде. Взимку я постійно запасаюся продуктами наперед, бо знаю, що дорога буде не виїзною", – розповіла місцева жителька Валентина Жадан.

"Коли суха погода, то їхати ще можна, а взимку у цей бік не виїхати. Сюди ні спуститися, ні виїхати", – зауважив місцевий житель Ілля Литвин.

"Ось яку ми маємо дорогу, якою люди не можуть проїхати на роботу, дітям до школи. Всі йдуть цією дорогою. Це кілометр з чимось дороги, її просто немає", – зауважив місцевий житель Олександ Курилко.

У сільській раді говорять, що про проблему знають.

– Там треба зробити водовідведення, щоб гарно зробити, а це значні кошти. Ми поки що підсипаємо щебенем, щоб можна було проїхати, – сказав сільський голова Мачухівської сільської ради Валерій Білокінь.
– Коли зробите? запитали ми.
– Коли будуть кошти. Трошки з’явилися, ми деякі вулиці зробили. У нас же не одна вулиця Покровська, – відповів сільський голова Мачухівської сільської ради Валерій Білокінь.

Натомість начальник відділу ЖКГ не заперечує, що нинішні роботи на дорозі – недієві.

– Всі кошти, які витрачаються на підсипку, вони абсолютно йдуть у повітря. Щебінь змивається. Зробили підсипку, але для того, щоб її зробити нормально, її потрібно розширити, вирубати насадження. Коштів потрібно не один мільйон, щоб це зробити, – зауважив начальник відділу ЖКГ Мачухівської сільської ради Валентин Герасименко.
– А як людям там зараз швидку викликати або ж просто їздити? – запитали ми.
– А як люди там придбали або побудували будинок? – відповів начальник відділу ЖКГ Мачухівської сільської ради Валентин Герасименко.

В обласній раді кажуть, що людям необхідно звертатися до міського голови.

"Мені відомо, що Агенція місцевих доріг пропонувала співфінансування тих об’єктів, які може вибрати Полтавська ТГ", – розповів заступник голови Полтавської обласної ради Олексій Чепурко.

"Усі ремонтні роботи проводяться на дорогах та вулицях за пропозицією громад, сільських рад. Цього року пропозиції від Мачухівської громади стосовно ремонту цього об’єкту не надходили", – додав начальник відділу експлуатаційного утримання автомобільних доріг Агентства місцевих доріг Владислав Чичкань.

Ремонти у Мачухівській громаді у програмі співфінансування проводилися на інших дорогах. Точних дат, коли відремонтують саме цю ділянку у селі Судіївка кореспондентам не назвали. Тому поки людям доведеться ходити багнюкою.