Від сьогодні Україна виходить з локдауну

25 січня 2021 812 0
Вікторія Бондаренко
25 січня в Україні припиняє діяти посилений карантин. Які обмеження діятимуть від сьогодні — читайте далі.

25 січня Україна виходить із посиленого карантин, тобто від сьогодні діятимуть карантинні обмеження, які були в грудні 2020 року.

Що заборонено:  

— Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.  

— Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій.  

— Приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів.  

— Проведення масових культурних (зокрема концертів), спортивних, соціальних, рекламних та інших заходів, в яких бере участь понад 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 м між учасниками (виключення: офіційні та професійні спортивні заходи без глядачів, іспити для нотаріату та заходи, необхідні для забезпечення роботи органів влади).  

— Робота кінотеатрів та закладів культури із наповненістю понад 50% місць одного залу.  

— Перевезення в пасажирському транспорті більше пасажирів, ніж наявна кількість сидячих місць (крім метро).  

— Проведення дискотек, робота нічних клубів та закладів громадського харчування з організацією дозвілля.  

— Розміщення в закладах харчування понад 4 повнолітні особи за одним столом та коли відстань між столами менш ніж 2 метри.  

— Робота суб’єктів господарювання, в яких працівники не забезпечені масками, не нанесено маркування щодо дистанції між клієнтами в 1,5 метра, а відвідувачі не мають правильно вдягнутих засобів індивідуального захисту.  

— Перетин кордону іноземцям без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями).  

— Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів; на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.  

— Робота закладів громадського харчування від 23:00 до 07:00 (крім доставки та замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00.  

— Перебування в громадському транспорті та у громадських будинках і спорудах без вдягнутої маски, а також перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу.

 — Самовільне залишення місця ізоляції чи обсервації.  

— Діяльність закладів з розміщення (крім готелів, реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю, санаторно-курортних закладів).  

— Відвідування закладів освіти групами понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.  — Відвідування закладів освіти у разі, коли на самоізоляції перебуває понад 50% учнів та персоналу закладу освіти.  

— Проведення планових заходів з госпіталізації (крім паліативної допомоги, допомоги породіллям, новонародженим, допомоги при пологах, лікуванні онкохворих, високоспеціалізована (третинна) меддопомога та інша невідкладна меддопомога).  

— Робота спортивних залів та фітнес-центрів, якщо в них перебуває більше від однієї особи на 20 квадратних метрів.  

— Відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а також пунктів розміщення біженців.  

— Перетин контрольних пунктів в’їзду-виїзду на тимчасово окуповані території окремих районів Донецької і Луганської областей та Криму іноземцями без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями).  

— Відвідування сторонніми особами закладів соцзахисту, в яких перебувають окремі категорії громадян (люди похилого віку, ветерани війни, особи з інвалідністю, психічними порушеннями та інше).