На Браїлках з кранів людей біжить коричнева вода з неприємним запахом

19 липня 2021 0
На Браїлках з крана біжить брудна вода. Люди вимушені купувати воду у пляшках, щоб готувати їжу або годинами зливати.

Коричнева рідина із крана з неприємним запахом. Саме такого кольору вода біжить у новобудові на Браїлках. Місцеві кілька годин тримають крани відкритими, аби забруднена вода збігла.

"З крана тече повністю іржава, непридатна для пиття вода. Навіть йде осад, чи пісок, чи глина, щось такого плану. На такій воді не можна ні готувати, ні навіть купатися. Тому доводиться купувати бутельовану воду, щоб щось приготувати. Це доволі часто. І багато води витрачається", – поскаржилася полтавка Світлана Марченко.

В інших районах міста ситуація краща. Вода прозора без сторонніх запахів. Тому дехто не боїться пити навіть з крана.

"Я п’ю воду з крана. Бо змінили труби, то вода в нас чиста", – сказала полтавка Олександра Тимошова.

У Полтаві воду добувають з артезіанських свердловин, тому якщо біжить іржава, – проблема в трубах.

"За комунікації всередині приміщення відповідає господар будинку або квартири. Тож якщо маєте в оселі неякісні водогінні комунікації на високу якість води розраховувати не варто", – сказала Ірина Філоненко, речниця "Полтававодоканалу".

Вода у місті більш безпечна для здоров'я людини ніж колодязна, говорить мікробіолог.

"Якщо говорити про Полтавську область, то встановлено, що питна вода якісна. Можливо, трішки перевищення хлоридів. У Гожулах, Затурино, Ковалівка – фтору забагато. Коли до споживача йде ця вода від свердловини по трубах, там іржа й органічні забруднення можуть бути, і мул",– розповіла мікробіолог Анжела Бородай.

Іржава вода в трубах може бути небезпечна для здоров'я, бо є живильним середовищем для різних форм бактерій, які викликають хвороби.