До увʼязнення засудили чоловіка, який на Полтавщині скоїв три розбійні напади

28 лютого 2021 554 0
Тетяна Наказненко
У січні 2020 року на Полтавщині чоловік проник до трьох будинків, де скоїв розбійні напади. У трьох осіб він викрав майже 14 000 грн та два телефони. Обвинуваченому призначили увʼязнення та конфіскацію майна.

Сім років позбавлення волі з конфіскацією всього майна призначив Оржицький районний суд чоловікові, який скоїв три розбійні напади. Відповідний вирок опублікували в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У тексті вироку йдеться, що 5 січня 2020 року приблизно о 19:00 обвинувачений прибув у село Гінці Лубенського району, де обрав господарство. Він, вийнявши шибку вікна, проник у житловий будинок, де заховався під ліжком та став чекати, поки потерпіла ляже спати. Коли вона заснула, о 2:00 чоловік виліз з-під ліжка та став шукати у будинку цінності, які можна викрасти. Не знайшовши речей, які б його зацікавили, він розбудив потерпілу та наказав відкрити шафу, яка була зачинена на ключ. Коли жінка це зробила, він викрав мобільний телефон "Samsung" та членську кооперативну книжку. Далі наказав потерпілій віддати усі гроші, що має. Отримавши відмову, обвинувачений почав душити жінку. Після цього потерпіла показала на крісло, під простирадлом якого нападник забрав 7900 грн. Потім він наказав жінці не виходити за ним та покинув помешкання.

21 січня 2020 року приблизно о 22:00 обвинувачений за допомогою газової труби піднявся на дах будинку. Далі, шляхом виймання шибки оглядового отвору, проник на горище, з якого потрапив до приміщення за допомогою телевізійного кабелю. Там він підійшов до потерпілої та наказав їй віддати йому гроші, які вона має. Остання віддала 2900 грн. Після цього чоловік обшукав будинок, знайшов гаманець зі 100 грн, які також забрав. Після цього він покинув місце вчинення злочину, йдеться у вироку.

27 січня 2020 року приблизно о 19:30 обвинувачений у селі Новооріхівка Лубенського району, розбивши вікно веранди житлового будинку, відкривши защіпку, якою були закриті вхідні двері, проник до приміщення Там він почав душити жінку, відкрито заволодів 2900 грн та мобільним телефоном "Fly DS 128". З місця вчинення злочину втік.

У судовому засіданні обвинувачений своєї вини у скоєному не визнав. Також додав, що поліціянти наполягали, щоб вивчив те, що треба говорити. Таким чином готували до слідчого експерименту. Декілька разів допитували на камеру. Пояснив, що справу сфальсифіковано, прокурор діяв в інтересах поліції.

Суд визнав чоловіка винним у скоєнні правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 187 (Розбій, поєднаний з проникненням у житло) та ч. 3  ст. 186 (Грабіж, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдав значної шкоди потерпілому) Кримінального кодексу України.

Крім цього, обвинувачений має сплатити 4 239 грн витрат на залучення експертів для проведення судових експертиз.

До цього чоловіка вже притягували до відповідальності за крадіжки з проникненням у житло, викрадення, привласнення, вимагання документів, порушення недоторканності житла.

Вирок можна оскаржити протягом 30 днів з дня його оголошення до Полтавського апеляційного суду.