На комунальний транспорт з міського бюджету планують спрямувати 170 мільйонів гривень

04 лютого 2021 38 0
З непроголосованих на сесії міської ради лишилися питання, що стосуються програми УЖКГ й "Полтаваелектроавтотранс". Останні запросили коштів з міського бюджету більше ніж торік.

Майже 170 мільйонів гривень можуть спрямувати з міського бюджету на комунальне підприємство "Полтаваелектроавтотранс". На балансі організації 86 тролейбусів та 38 автобусів.

Гроші, які спрямують з міського бюджету на утримання громадського транспорту не витратять. Розподілять їх на виплату заробітної плати, видатки та сплату за електроенергію. 

Близько 22 мільйонів гривень підуть на сплату відсотків кредиту на нові тролейбуси. Інші 147 мільйонів гривень спрямують на заробітні плати працівникам та сплату за електроенергію. Торік на це ж комунальне підприємство спрямували менше коштів, а саме – 146 мільйонів гривень.

"Ця різниця обумовлена тим, що за останній рік у нас зросла чисельність штатних працівників. На 64 працівники, у зв'язку з тим, що збільшується випуск. І кошти, які ми заклали, підуть на те, що буде зріст тарифів на електроенергію", – розповів начальник КП "Полтаваелетроавтотранс" Євгеній Зайцев. 

За спрямування коштів голосували депутати Полтавської міської ради на сесії 29 січня, тоді рішення не ухвалили. Згодом питання винесли на комісію 2 лютого, але остаточного рішення поки що немає.

"Ще більше тролейбусів, більше водіїв, більші зарплати, більше видатків і ще більше роздувається наш бюджет. Не приймати ми це не можемо", – сказав депутат Полтавської міської ради Денис Поліщук. 

Приватні перевізники з міського бюджету отримають компенсацію за програмою "Турбота", за безкоштовні перевезення. Наприклад, торік їм сплатили близько 800 тисяч гривень.

"Вони заправляють свої тролейбуси електрикою, їм на електрику кошти спрямовують. Працівникам платять зарплати, їм на зарплати кошти спрямовують. А ми ж також працівникам платимо зарплати, заправляємо автобуси, нам ніхто нічого не спрямував, ні копійки", – сказав голова Асоціації приватних перевізників Юрій Лупаєнко. 

А у 2021 році на перевезення категорій, які підлягають під програму "Турбота", приватному та комунальному транспорту на компенсацію заклали п'ять мільйонів 812 тисяч гривень.

Тамара Мордик, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення