Поліціянти виявлятимуть полтавців з підробленими сертифікатами вакцинації

19 жовтня 2021 0
З 21 жовтня у міжобласному громадському транспорті будуть вимагати сертифікати вакцинації або негативні ПЛР-тести. Через це мобільні бригади патрульної поліції почнуть перевіряти достовірність сертифікатів у місцях великого скупчення людей.

З 21 жовтня у Полтаві діятимуть мобільні бригади, які виявлятимуть підроблені сертифікати вакцинації від коронавірусу. Про це повідомив заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький. Однак чіткого алгоритму дій ще немає.

"Станом на сьогодні це питання перебуває на розгляді у керівництва. Як тільки буде сформований чіткий алгоритм дій патрульного поліціянта, тоді ми зможемо надати більш конкретну інформацію",– розповіла інспекторка патрульної поліції Аліна Кондратенко.

Через нові карантинні обмеження, в містах, які потрапили до червоної зони, черги на вакцинацію. У Полтаві ажіотажу немає.

"Десь з вересня впав наплив. У травні було найбільше", – сказала медпрацівниця Наталія Піскотіна.

В кожного тут свої мотиви для того, аби щепитися.

"Необхідний сертифікат, бо кажуть, що в автобусі не можна буде їздить і ми хочемо вакцинуватися",– сказали полтавки Юлія та Анна.

"На роботі вимагають сертифікат", – розказав полтавець Андрій.

"Сертифікат потрібен звісно, щоб на роботу їздити", – розповів полтавець Микола.

"Сертифікат потрібен, аби їздити в тролейбусі. Тому що, мабуть, скоро з транспортом буде завал", – сказав полтавець Євген.

"Добровільно-примусова вакцинація та й все", – прокоментував полтавець Сергій.

"Змусив прийти страх перед коронавірусом, тому що подолати його дуже тяжко", – сказала полтавка Ніна.

Усього в області вакцинувались від коронавірусу понад 678 тисяч осіб.

"Вчора було зроблено понад вісім тисяч щеплень за добу. Завантаженість ліжок в Полтавській області 42,3 відсотка, з них сім ліжок із киснем сьогодні. Якщо брати в порівнянні з 17 числом, тоді було 46,5", – сказав директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак.

За словами інфекціоніста, зараз поширюються нові штами коронавірусу від яких дійсні вакцини не дієві.

"Думаю, що ще два-три тижні буде приріст кількості хворих і можливо навіть смертності. Після цього ми вийдемо на плато, стабілізується кількість хворих і потім через два-три тижні знизиться ",– розповів доцент кафедри інфекційних хвороб ПДМУ Володимир Полторапавлов.

Наразі за підробку COVID-сертифікатів в Україні правопорушникам загрожує покарання у вигляді штрафу 17 тисяч гривень або ж 5 років позбавлення волі. А за їх використання штраф на суму до 850 гривень або обмеження волі строком до двох років.