З 1 січня у Полтаві підвищаться тарифи на газ та воду

23 грудня 2020 0
У Полтаві підвищаться тарифи на комунальні послуги. Це стосується розподілу природного газу, а також водопостачання та водовідведення. За новими тарифами розраховуватимуться за комуналку вже з першого січня.


Вже за тиждень, з 1 січня, полтавцям будуть нараховувати ціну за деякі компослуги за більшими тарифами. Так вартість підвищиться вдвічі.

"Обуренню не має меж. Підвищення як на воду, яка якіснішою не стала. Щодо газу: тиск в трубах не підвищився, якість газу також. На якій підставі це взагалі роблять?" – сказав полтавець Микола Дорошенко.

Так, з 1 січня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг збільшила тариф на водопостачання та водовідведення для споживачів КП "Полтававодоканалу", а також за розподіл природного газу для акціонерного товариства "Полтавагаз".

"Тариф складає 2 гривні, 316 копійок. Ми не округлюємо. За минулий газовий рік, тобто з 1 жовтня 2019 року до 30 вересня 2020 року. Буде взято обсяг споживання для кожного споживача, ділиться на 12 місяців і множиться на цей тариф", – розповіла Ольга Артеменко, речниця АТ "Полтавагазу".

На підвищення тарифів, зокрема, на розподіл газу, впливають такі чинники, як збільшення ціни на цей продукт на європейських ринках. Через також може підвищитися і вартість опалення.

"Україна повинна лібералізувати ринок природного газу. В принципі, вона вже йде цим шляхом, оскільки побутовий споживач має право обирати постачальника газу. Але у нас проблема в тому, що ринок газу монополізований "Нафтогазом-Україна", – пояснив експерт з енергетичних ринків та ЖКГ Віктор Логацький.

Експерти говорять, що, аби ситуація змінилася, потрібно, щоб газовидобувна компанія вільно продавала продукт на ринку невеликими лотами, а газопостачальні компанії, могли його продавати населенню, однак цього поки так і не зроблено.

Дарина Литвак, Ярослав Журавльов, PTV Полтавське Телебачення