Через несправні обігрівачі, на Полтавщині горять квартири

23 листопада 2021 0
На Полтавщині з початку року трапилося 180 пожеж, через несправні електрообігрівачі в оселях полтавців. Лише за місяць через пожежі у квартирах загинуло дев'ять осіб. Аби запобігти загорянню, рятувальники радять використовувати автоматичні обігрівачі.

У селі Супрунівка через неправильне використання електрообігрівача сталася пожежа. Ліквідовували загоряння 15 рятувальників майже годину.

Пожежа сталася на другому поверсі у цьому будинку, внаслідок загоряння знищено майже всю квартиру.

За рік на Полтавщині сталося 180 пожеж через неправильне використання обігрівачів.

"Статистика дійсно вражає й з початком опалювального сезону вона тільки збільшується. Найчастіше пожежі виникають через порушення правил пожежної безпеки під час використання, встановлення та облаштування пічного або електроопалення", – повідомила речниця ГУ ДСНС у Полтавській області Світлана Рибалко.

В зруйнованій вогнем квартирі мешкала жінка з дворічною дитиною. Сусіди розповідають, що зараз родина переїхала, а ось деякі сусіди поки борються з наслідками пожежі.

"Пожежа була над нами, бачите зараз все вимиваємо", – сказав сусід.

"Воно тут все горіло, йшло зверху й сюди. Бачите все чорне й згоріло все", – зазначив сусід.

Через пожежу деякі сусіди перестали користуватися обігрівачами.

"Хата й квартири горять, тому ми не користуємося. У нас встановлений котел електричний, тому такої потреби в нас немає", – розповіла місцева жителька.

Якщо ж ви все-таки вирішили обігріти свою квартиру за допомогою електроприладів, потрібно використовувати лише автоматичні системи.

"Повинні використовуватися або масляні радіатори або електропанелі закритими нагрівальними елементами, які обладнані електрозахистом та терморегуляторами. Обігрівач не повинен лежати на боку, на ньому заборонено сушити шкарпетки або рушники. Тому ці вимоги теж потрібно дотримуватися", – повідомив заступник начальника управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС у Полтавській області Леонід Головко.

Окрім того, електрообігрівачі не радять використовувати більше ніж п'ять годин й лише при присутності людей у квартирі.