Двом експрацівникам медзакладу, які виготовляли та збували у Полтаві наркотики, повідомили про підозру

16 червня 2021 0
Тетяна Наказненко
Правоохоронці повідомили про підозру двом колишнім працівникам медзакладу, які виготовляли та продавали наркотичні речовини у Полтаві.

Слідчі поліції Полтавщини повідомили про підозру у скоєнні наркозлочинів чоловікові та жінці, які працювали в одному з медичних навчальних закладів однієї з областей України на посадах викладача та лаборанта. Обом суд обрав запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту.

Нагадаємо, що у Полтавській області поліціянти,Служба безпеки України та прокуратура виявили діяльність організованої групи в складі восьми осіб на чолі з 29-річною полтавкою. До складу групи входили жителі Полтави, серед яких троє раніше судимих осіб, а також 39-річний чоловік, який працював  викладачем хімії та 31-річна жінка, яка працювала лаборантом медичного навчального закладу в одній з областей.

Діяльність групи полягала в незаконному збуті через розгалужену мережу в Полтаві психотропних речовин, прекурсорів у великих та особливо великих розмірах, а також незаконному виготовленні психотропних речовин із прекурсорів.

Як повідомили у пресслужбі Головного управління Нацполіції області, під час досудового розслідування встановили два шляхи постачання прекурсорів до обласного центру. Один із них – виготовлення псевдоефедрину двома членами групи в хімічній лабораторії навчального закладу, а інший - переміщення через митний кордон України поза митним контролем та з приховуванням від митного контролю пігулок, які в собі містять псевдоефедрин.

29-річна полтавка керувала діями членів групи дистанційно телефоном, проживаючи тимчасово на території іншої області.

24 березня 2021 року шести членам організованої групи повідомили про підозру та обрали запобіжні заходи - тримання під вартою.

А після проведення всіх експертиз ще двом колишнім працівникам навчального закладу (викладачеві та лаборанту) повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 311 (Незаконне придбання, зберігання, перевезення та пересилання прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин в особливо великих розмірах, вчинених повторно, організованою групою, з метою збуту, а також незаконний збут прекурсорів), ч. 3 ст. 307 (Незаконне виготовлення, зберігання з метою збуту психотропних речовин, вчинених організованою групою), ч. 2 ст. 306 (Використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів з метою продовження незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів, за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах), ч. 3 ст. 313 (Незаконне придбання (виготовлення) та зберігання обладнання, призначеного для виготовлення психотропних речовин, організованою групою) Кримінального кодексу України.

 

Наразі триває досудове розслідування.

фото:пресслужба ГУ НП у Полтавській області