Засудили мотоцикліста, який на Полтавщині у нетверезому стані збив неповнолітнього велосипедиста

03 листопада 2020 0
Улітку на Полтавщині нетверезий водій мотоцикла збив малолітнього велосипедиста. Чоловікові призначили умовний строк.

Три роки іспитового строку без позбавлення права керувати транспортними засобами призначили мотоциклістові, який у нетверезому стані збив неповнолітнього велосипедиста. Відповідний вирок виніс Лубенський міськрайонний суд. Його опублікували в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з текстом вироку, 22 липня 2020 року приблизно о 12:00 нетверезий водій мотоцикла "ІЖ Планета" на вулиці Гагаріна у селі Покровське Лубенського району зіткнувся з малолітнім велосипедистом. Останній, у результаті дорожньо-транспортної пригоди, отримав тяжкі тілесні ушкодження.

Згідно з висновком експертизи, мотоцикліст мав технічну можливість уникнути зіткнення з неповнолітнім, загальмувавши.

У судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину у вчиненні кримінального правопорушення. Він пояснив, що того дня, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, керував мотоциклом в селі Покровське. У певний проміжок часу він проїздив місце, де росло схилене на дорогу дерево. Коли він туди під'їхав, то із кущів на асфальт виїхала дитина на велосипеді. Чоловік проявив неуважність та наїхав на неї. З місця події його забрала поліція, провела освідування на стан сп'яніння. Дитину забрала "Швидка", розповів чоловік. Обвинувачений надавав кошти на лікування дитини з самого початку лікування та до його завершення. Крім цього, у разі необхідності, зобов'язується і надалі брати участь у лікуванні дитини. Приїздив до потерпілого, її матері та вибачався за вчинене. Посвідчення на право керування не має. У вчиненому кається.

Отже, суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 (порушення ПДР особами, які керують транспортними засобами, якщо вони заподіяли тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. Обвинуваченому призначили покарання у виді п'яти років позбавлення волі без позбавлення права керувати транспортними засобами. Однак, згідно зі ст. 75 Кримінального кодексу України, звільнили від відбування основного покарання з випробуванням.

Вирок можна оскаржити до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення вироку.