Куди вивозять метал зі згорілого Будинку дворянського зібрання

09 вересня 2021 0
У колишньому кінотеатрі Котляревського почали вивозити сміття та металолом. Так будівлю готують до консервації. Сміття привозять до спеціального майданчика, однак утилізувати наразі його не можна.


З будинку Полтавського дворянського зібрання у вантажівки почали складати великогабаритне сміття та металолом, який прибирають з будівлі. На камеру говорити про те, що саме прибирають та куди робітники не захотіли.

Без коментарів, – сказали працівники.
А куди все вивозите? – запитали ми.

Сміття вивозять у спеціальну установу, де весь брухт має зберігатися. Утилізувати його поки не можна.

"Там кримінальне впровадження є, тому все, що вивозиться, їде на спеціальний майданчик. Його не викидають, не утилізують, воно там лежить. Там можуть бути речові докази, дослідження", – розповів перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.

З іншим непотребом тут справляються інакше.

"Якщо десь об’єкти, у які його можуть прилаштувати і використати, якщо ні, то лежить", – зазначила працівниця Управління капітального будівництва Євдокія Луківна.

А великогабаритного сміття необхідно позбавлятися.

"Це – найкраще, що можна переробити. Якщо це деревина, її можна спалити й отримати тепло. Якщо це – скло, його можна утилізувати. Металолом легше всього здати, як скло і пластик. Перетоплюється і знову отримується залізо.", – сказав еколог Павло Писаренко.

Всього на протиаварійні роботи будівлі з міського бюджету спрямували один мільйон 400 тисяч гривень. Після консервації споруду передадуть на баланс області.