Оприлюднили категорії споживачів електричної енергії, які отримають компенсацію

01 лютого 2021 739 0
Ольга Семенко
Кабмін ухвалив постанову щодо надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії.

1 лютого Кабінет міністрів України затвердив постанову про питання надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії. Її опублікували на офіційному сайті Уряду.

Згідно з документом, у звʼязку з відміною окремих знижених тарифів деяким категоріям споживачів, запровадили компенсацію на оплату електричної енергії, спожитої в першому кварталі 2021 року. Її отримають такі категорії населення:

населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 р. мало право на знижений тариф;

населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 р. мало право на знижений тариф;

багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Компенсації виплачуватимуть з держбюджету. Кошти спрямовуватимуть постачальникам універсальних послуг з подальшим їх зарахуванням, як часткову оплату за спожиту у I кварталі 2021 р. електричну енергію, на особові рахунки споживачів. Постачальник має вказувати інформацію про компенсацію в платіжках або в особистих кабінетах споживачів.

На компенсації передбачають спрямувати 1,4 млрд грн.