У Полтаві зробили перше щеплення від коронавірусу

25 лютого 2021 6055 0
Тетяна Наказненко
На Полтавщині першим від коронавірусу вакцинували лікаря-інфекціоніста з Полтавської обласної інфекційної лікарні.

25 лютого першим від коронавірусу вакцинували лікаря-інфекціоніста з Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні Романа Пономаренка. Про це повідомив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов у "Telegram".

У повідомленні йдеться, що 26-річний чоловік почувається добре. У листопаді 2020 року лікар вже хворів коронавірусом, його дружина також.

Як повідомив директор Департаменту охорони здоровʼя Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Лисак, 25 лютого планують вакцинувати 70-100 лікарів Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні. Робитимуть щеплення в Полтавській обласній клінічній лікарні відновного лікування.

Другим вакцинували лікаря-інфекціоніста Павла Капустяна.  Він 25 років працює медиком, повідомили у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

26 лютого мають розпочати перший етап вакцинації у Кременчуці. Щодня планують вакцинувати близько 100 людей.

Нагадаємо, 24 лютого близько 18:30 у Полтавський обласний центр імунології привезли першу партію вакцини від коронавірусу "Oxford/AstraZeneca". У Полтаву привезли 19 300 доз вакцин.

На першому етапі планують щепити понад 6 700 людей, серед яких більше 4 тисяч медики. Це – працівники мобільних бригад із вакцинації; лікарень, які надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19; працівники екстреної медичної допомоги, а також працівники та мешканці спеціалізованих інтернатних закладів.

Для вакцинації на першому етапі залучать 2 мобільні бригади з Полтави та Кременчука. Вони пройшли відповідне навчання від фахівців ВООЗ та Центру громадського здоров'я МОЗ України.

Щеплення – безкоштовне й добровільне за попередньо підготовленими списками.