Які карантинні обмеження почали діяти на Полтавщині?

23 вересня 2021 0
Від сьогодні вся Україна перейшла до жовтої карантинної зони, все через збільшення кількості хворих на коронавірус. Нові обмеження стосуються шкіл, дитсадків та закладів культури.З 23 вересня Полтавщина перейшла у жовту карантинну зону, нові обмеження стосуються багатьох сфер. Зокрема, у школах має бути вакциновано 80 відсотків викладацького складу. У Полтавській громаді, через недостатню кількість вакцинованих працівників, три школи перейшли на дистанційне навчання.

"Лише у другій школі, Валківській школі й Верхолах сьогодні менш як 80 відсотків провакциновано педагогічного персоналу. Сьогодні ведеться робота, щоб з понеділка й друга школа, Валківська й Верхоли будуть працювати. Ми підключили й старост, для того, аби вони проводили роз'яснювальну роботу серед педагогічного персоналу", – повідомив перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.

Натомість у Полтавському ліцеї №3 вакциновано понад 84 відсотки педагогічного складу.

"Я працюю у колективі свідомих громадян, оскільки починаючи з літа левова частка педагогів вакцинувалися – це єдиний ефективний шлях подолання цієї загальної біди", – сказала директорка Полтавського ліцею №3 Ірина Гринь.

А от для кафе та ресторанів правила роботи поки що не змінюються. Але в деяких закладах харчування працівники вже вакцинувалися, аби уникнути подальших обмежень в роботі.

"Ми маємо температурний лист, який є актуальним. Температура у всіх працівників є нормальною. У наших всіх працівників є дві дози вакцинації", – повідомив працівник закладу.

"Чесно, сьогодні ж тільки перший день як це ввели, поки що жодної інформації немає. Посилився масковий режим. Казали, що потрібно буде до 15 жовтня вакцинуватися. Деякі вже вакцинувалися, інші ні", – розповів працівник закладу Володимир Коваленко.

З впровадженням жовтої карантинної зони захисна масковий режим тепер обов'язковий. Але попри це, більшість людей у громадському транспорті їздять без засобів індивідуального захисту, водій за цим не стежить.

"А нащо їм маски одягати? Ви коли рибу викидаєте зі ставка, вона задихається, й люди так. Я її не одягав, не збираюся й людей не буду змушувати. Я дезінфікую свій транспорт кожен день, і зранку і ввечері", – зазначив водій.

Масові та культурні заходи лишаються доступними.

"Ми будемо працювати на 50 відсотків зали й будемо дотримуватися відстані між глядачами. Будемо саджати відвідувачів у шаховому порядку", – сказала заступниця директора з організації глядача Полтавського академічного театру ляльок Олена Паламарчук.

Самі ж полтавці до повернення карантинних обмежень ставляться по-різному.

"Набридло вже просто. Ніхто нічого не дотримується й мені особисто абсолютно все одно".

"Треба прислухатися, бо це наше життя, й треба слухати, що нам каже Міністерство охорони здоров'я".

"Взагалі набридло вже, масковий режим, але люди хворіють, так що потрібно".


А тим часом в інфекційній лікарні повідомляють, що ситуація напружена. На стаціонарному лікуванні тут перебуває 75 хворих.

"На стаціонарне лікування потрапляють люди, які вже є киснево-залежними, це визначено нормативними документами. Нам зараз потрібно підвищити рівень екстреної вакцинації, аби не було жодних карантинних обмежень", – повідомила завідувачка госпітального відділення інфекційної лікарні Людмила Калініченко.

Також в Україні затвердять перелік професій для ких вакцинація від коронавірусу буде обов’язкова. До нього включать працівників закладів освіти, працівників центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також працівників місцевих державних адміністрацій. А ось на Полтавщині вже вакцинувалися більш ніж півмільйона людей.