Різновиди, принцип роботи та переваги тахометричних водомірів

26 січня 2022 0
Водомірні пристрої представлені різними видами. Можна обрати оптимальний варіант як для будинку, так і для промисловості. Порівняння різних типів конструкцій дозволить зробити правильний вибір.

Класифікація лічильників за принципом роботи

На ринку та в інтернет-магазині https://teplosmart.com.ua/produktsiia/lichylnyky-vody/, можна зустріти широке розмаїття лічильників. Вони представлені побутовими і промисловими варіантами як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Головне, не тільки вірно обрати прилад обліку води, але і правильно його встановити.

Класифікація лічильників води за принципом роботи:

  • Тахометричні. Принцип роботи пристрою полягає в розміщенні крильчатки в системі, яка пов'язана з механізмом обліку.
  • Електромагнітний. Можна зустріти в промисловості. Вони працюють за рахунок магнітного поля і рухомої рідини.
  • Ультразвуковий. Коли потік води проходить крізь ультразвукове поле, відбувається вимірювання витрат води.
  • Вихровий. У потік рідини поміщається спеціальний елемент. Швидкість потоку пропорційна частоті вихорів.Переваги та недоліки тахометричних водомірів

Тахометричні прилади мають найбільш простий принцип роботи. Головне, помістити в потік турбіну. Залежно від зануреного елемента, водоміри бувають крильчасті і турбінні. Серед крильчастих можна зустріти одноструменеві і багатоструменеві. Турбінні варіанти бувають з механічним і індукційним лічильником. Тип дії в крильчастих і турбінних лічильниках може бути сухим і мокрим.

Тахометричний водомір відрізняється компактністю, доступністю і точністю показань. Він може прослужити до 12 років, що перевірено на практиці. Саме такі пристрої часто зустрічаються в багатоквартирних і приватних будинках. За кількістю підключених вузлів лічильники можуть бути одноструменевими і багатоструменевими. Одноструменеві водоміри працюють за принципом вимірювання обертів крильчатки, на яку діє всього один потік води. Передача даних відбувається за допомогою магнітних муфт. При цьому механізм лічильника захищений від потрапляння води, завдяки чому може тривалий час функціонувати без порушень.

У багатоструменевих лічильниках на крильчатку впливає одразу кілька потоків води. Це знижує помилки турбулентності потоку води. До плюсів обладнання відносять легкий монтаж і демонтаж конструкції, які можуть знадобитися при повірці приладу обліку води. Лічильники мають імпульсний вихід, що дозволяє дистанційно зчитувати показання.

Вентильні лічильники працюють аналогічно будь-яким тахометричним виробам. Вентиль можна монтувати всередині лічильника. Це дозволяє відключати воду. Саме тому пристрій і називається вентильним.