Полтавка зайшла до школи та вистрелила з арбалета у вчительку: що відомо про стрільчиню

06 вересня 2021 0
Сьогодні близько 10 години до школи №11 зайшла дівчина з арбалетом та вистрелила у двох вчителів. Зловмисниці 19 років, до п'ятого класу вона навчалася у цьому закладі. Вона піднялася на другий поверх, вистрелила в одну вчительку, а потім у завуча.

Сьогодні зранку 19-річна дівчина вистрелила з арбалета у двох вчителів школи № 11.

Десята година ранку, навчальний процес в одному з класів перериває постріл. Дівчина, на ім'я Таїсія, зайшла до закладу, підійшла до кабінету, де був урок та вистрелила у вчителя. А потім у завуча. До 5 класу стрільчиня навчалася саме в цій школі.

"Вона піднялася, там де чергова. Піднялася цими сходами. І тут вистрілила з арбалетом. Двері були відкриті у вчительку стріляла. І зустріла завуча та також вистрілила і поранила його", – прокоментувала директорка школи №11 Валентина Олійниченко.

У школі зазвичай на першому поверсі чергують тільки технічні працівники.

"Ми якраз мили у класі й проґавили. Що трапилося, Бог його знає", – зазначила технічна працівниця школи №11 Лідія Михайлівна.

Після п’ятого класу Таїсія перейшла у навчально-виховний комплекс №36 і завершила 9 класів. Описують її, як спокійну дитину.

"Дівчинка була тиха, спокійна, урівноважена. Можливо, вона не зовсім була активна на уроках. Але завжди виконувала завдання. Завжди добросовісно все виконувала. Пам’ятаю, що була учасницею художньої самодіяльності", – розповіла директорка школи №36 Раїса Козак.

Дівчину затримали. У разі доведення вини зловмисниці загрожує позбавлення волі до 15 років.

"Розпочато кримінальне провадження за фактом замаху на умисне вбивство декількох осіб", – зауважив пресофіцер поліції міста Полтава Василь Зуб.

Через отримані травми одну з вчителів відвезли до лікарні. Стріла арбалету поранила її руку.

"Доставили хвору швидкою, ми надали їй екстрену невідкладну допомогу. Надалі вона буде лікуватися у поліклініці за місцем проживання", – додав ортопед, травматолог Богдан Панченко.

А батьки школярів тепер бояться вести дітей у школу.

"Я сиділа на роботі, побачила цю статтю. Дивлюся, що це наша школа. Я дуже злякалася", – сказала мама школяра Вікторія.

"Звичайно страшно, а де взагалі охорона", – додала мама школяра Оксана.

Схожий арбалет, з тим, з якого стріляла дівчинка, є у вільному доступі в інтернет-магазинах. Ціна – близько 2500 тисячі гривень. За інформацією інтернет-видання "Полтавщина", під час затримання, у неї були порізані руки.