На десять міських маршрутів взагалі не виїжджають перевізники

02 серпня 2021 0
У Полтаві на кількох маршрутах не їздять перевізники. Кажуть, що курсувати їм невигідно. Тому полтавцям доводиться їздити з пересадками, або долати відстань пішки.
У Полтаві на десяти маршрутах взагалі не їздить транспорт. Наприклад, Горбанівка-вулиця Гожулянська. Такий маршрут існує, однак маршрутки не їздять. Жителі Горбанівки кажуть, що елементарно не мають змоги дістатися на Алмазний чи на Половки.

"Чому до нас транспорту не дають, ми не знаємо. У них конкурс є, а з того конкурсу ніхто не захотів до нас їздити. А чим людям діставатися дому? Це ж околиця міста. Нічого не ходить на Алмазний", – сказала полтавка Ганна Земляна.

"Якщо потрібно поїхати на Половки або на Алмазний, то прямого рейсу немає. Ми їдемо на вулицю Героїв Чорнобильців, а там пересідаємо на інший. Тільки до центру, або на Інститут зв’язку. А ще й проїзд по 8 гривень", – розказала полтавка Ірина Вікторівна.

Перевізники ситуацію пояснюють так.

"У місті дійсно існує до десяти маршрутів на які ніхто не хоче подавати заявку на конкурс, бо навіть якщо інші маршрути економічно рентабельні, то ці нерентабельні зовсім. Багато машин з міста продано, хто зміг продати, той продав. І тому навіть і транспорту в місті немає", – сказав голова Асоціації перевізників Полтавщини Юрій Лупаєнко.

До мертвих маршрутів можна віднести сполучення Розсошанське кладовище -Центр, Критий ринок - Вакуленці, Дублянщина, вулиця Харчовиків, Лісок, вулиця Колійна, та інші. Транспортна мережа була розроблена близько восьми років тому і на сьогодні є неефективною.

"Маршрути, які не виконується, є. Завдяки тому, що комунальний транспорт їде на такі маршрути, там проблема трішки менша. Звісно вона не вирішується на сто відсотків, бо самого транспорту фактично не вистачає", – повідомив начальник транспортного відділу Артем Іванюк.

Проблеми з транспортом є не лише в Полтаві. Тому варто впроваджувати оплату за кілометраж, говорить експерт з міської мобільності.

"В ідеалі бажано змінювати підхід до організації перевезень, а саме замовлення транспортної роботи, коли оплата перевізникові здійснюється за кілометраж, тоді значення не має маршрут їде центральною чи другорядною вулицею", – зазначив експерт з міської мобільності Дмитро Ткачук.

І навіть після підвищення ціни на проїзд, перевізники не хочуть відроджувати сполучення на забутих маршрутах.