Засудили водія, який на Полтавщині на смерть збив пішохода

20 вересня 2021 0
Тетяна Наказненко
До умовного терміну засудили водія, який на Полтавщині на смерть збив пішохода.

Два роки іспитового строку призначив Миргородський міськрайонний суд водієві, який на нерегульованому пішохідному переході збив чоловіка. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Згідно з вироком, 5 грудня 2019 року близько 16:50 по вулиці Гоголя у Миргороді у напрямку центру міста рухався автомобіль ГАЗ-33021. При наближенні до нерегульованого пішохідного переходу водій проявив неуважність, не врахував дорожньої обстановки і наїхав на пішохода, який рухався зазначеним переходом.

Згідно з висновком судово-медичної експертизи, у результаті вказаної дорожньо-транспортної пригоди пішохід отримав тілесні ушкодження, від яких помер.

Обвинувачений вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю. Пояснив, що він рухався автомобілем з незначною швидкістю та, що пішохід у темному одягу з’явився на дорозі раптово.

Таким чином, дії водія кваліфікували за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України - порушення правил безпеки дорожнього руху особою яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого.

Отже, чоловікові призначили покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на два роки.

Утім, на підставі ст. 75 Кримінального кодексу України його звільнили від відбування призначеного судом основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням.

З чоловіка мають стягнути на користь держави 3 454 грн витрат на залучення експертів для проведення експертиз.

Вирок можна оскаржити до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів.