COVID-19 найкраще поширюється за температури від -2 до +8

18 листопада 2020 65 0
Ідеальні температурні умови для поширення коронавірусу – від -2 до +8. Мікрочастинки не встигають висихати в повітрі та опадають на поверхні. На гладких поверхнях вони зберігаються довше, ніж на шорстких.

У Полтаві та в області почалося похолодання. Стовпчик термометра вдень тримається на рівні невеликого мінуса. Науковці кажуть, що в таких умовах COVID-19 поширюється краще, ніж в теплу пору.
Температура від мінус двох до плюс восьми є найбільш сприятливою для існування вірусу в навколишньому середовищі.

"Вірус не існує самостійно. Його секрети виділяються разом із секретами людини: коли ми кашляємо, чхаємо. Ми створюємо аерозоль. Коли тепло, він доволі швидко висихає. Під дією високої температури та ультрафіолету вірус руйнується", – сказав провідний експерт з біотехнології Юрій Леонов.

При чханні та кашлі виділяється приблизно три тисячі мікрочастинок мокроти, в яких вірус може зберігатися у повітрі три години, а потім осідати. При цьому на гладких поверхнях він зберігається довше, ніж на шорстких, адже такі матеріали, як пластик, метал дозволяють утворити специфічну біологічну плівку.

"За деякими даними, на картоні вірус зберігається протягом 24 годин, на нержавіючих поверхнях і пластику – дві-три доби, на мідних поверхнях – чотири години, на тканинах, наприклад, бавовні – протягом семи-девʼяти днів. У масці, якщо її носила хвора людина, вірус зберігається протягом чотирьох-семи діб", –
прокоментувала викладачка вірусології та мікробіології ПУЕТ Анжела Бородай.

За температури мінус три та нижче, поширення COVID-19, як і інших вірусів, зменшується.